Skip to content
Onderstaand bericht is een persbericht, en is geplaatst zonder redactie.

Rederij Loosdrecht heeft klassieke dagcharter ’t Stockpaerdt overgenomen

Loosdrecht - De Groningse Oostzeetjalk is gebouwd in 1890 en in 1962 als sloopcasco door de Rotterdamse heer Lampe (van de toenmalige modeketen) gekocht. In 1968 heeft Lampe aan de bekende scheepsarchitect Henk Lunstroo de opdracht gegeven voor een volledige restauratie van dit schip. De originele met de hand getekende bouwtekeningen van Lunstroo zijn op de website van Rederij Loosdrecht te downloaden.

Een waar kunstwerk is de rondhouten en beslag tekening van ’t Stockpaerdt. De heer Lampe heeft hem tot 1991 privé gevaren. Het schip zit vol met prachtig houtsnijwerk wat door de heer Lampe zelf allemaal gemaakt is. In 1991 heeft Louis Beintema ’t Stockpaerdt gekocht en met een kleine verbouwing klaar gemaakt voor dagcharters. Twee hutten zijn opgeofferd om de al aanwezige salon en bar te vergroten zodat het schip nu maximaal 58 gasten mee kan nemen. Na een lange persoonlijke carrière van 30 jaar charteren heeft Louis uiteindelijk ‘t Stockpaerdt verkocht aan Rederij Loosdrecht.

De thuisbasis van Rederij Loosdrecht is uiteraard Loosdrecht maar ook de Vecht hoort tot het thuisgebied van deze prachtige tweemaster. Het is sinds kort mogelijk om op de Vecht letterlijk in het huwelijksbootje te stappen. ’t Stockpaerdt is door de onlangs gewijzigde regelgeving van de gemeente Wijdemeren een officiële trouwlocatie geworden. Maar ook bedrijfsuitjes en verjaardagen vormen een peiler van dit nog jonge bedrijf.

Verwennen en wining en dining on the lake zijn termen die deze rederij hoog in het vaandel hebben staan. Er is bijna geen bekende Nederlander die niet ooit is aan boord is geweest. Zelfs onze kroonprins Willem Alexander heeft wel is een biertje aan boord van ’t Stockpaerdt gedronken.

Meer informatie
I: www.rederijloosdrecht.nl
T: 06-29 608 608
M: info@rederijloosdrecht.nl

1 reactie

  1. Marcel heeft geschreven:

    Wat leuk dat dit varend cultureel erfgoed voor Nederland behouden blijft. Met dit soort ondernemers ben ik weer trots op Nederland.

    maandag april 28, 2008 om 11:11 | Vaste link

Reageer

Uw emailadres wordt nooit gepubliceerd. Verplichte velden zijn aangegeven *
*
*