Skip to content
Onderstaand bericht is een persbericht, en is geplaatst zonder redactie.

Nederlandse toptalenten strijden vanaf 15 oktober tijdens Race of the Classics YP

PERSBERICHT

Amsterdam - Op 15 oktober aanstaande maken negentien teams, bestaande uit ambitieuze en jonge professionals die actief zijn binnen kaders van multinationale organisaties, zich op voor de Race of the Classics for Young Professionals (ROTC YP). Een bloedstollende wedstrijd op Nederlands mooiste klassieke zeilschepen. Ten doel staat het bevorderen van de interactie onder hoogopgeleide professionals op de arbeidsmarkt. Vijf dagen strijden, samenwerken en bikkelen op zee zijn de perfecte ingrediënten.

Deelnemers
De deelnemende teams brengen ruim 500 ‘young professionals’ uit geheel Nederland bijeen. Met name organisaties uit de financiële sector zijn goed vertegenwoordigd. Voor hen biedt de race naast een zeilexperience ook de mogelijkheid om te netwerken en ervaringen uit te wisselen met personen die een zelfde professie beoefenen in een andere organisatie. De ROTC YP creëert zo het nieuwe ‘girls and boys network’.

Teams

Ahold – Baker & McKenzie – BAM Groep – BDO – Ministerie van Economische Zaken – Havenbedrijf Rotterdam – Heerema Group – ING Groep – Koninklijke Marine – KPMG – Nuon – Ordina – Ormit – Rabobank – Shell – SNS Reaal – TNT – Twynstra Gudde – Vopak

De oversteek
De sfeervolle Rotterdamse Veerhaven is op 15 oktober het startpunt voor de Race. Middels een drietal sprintetappes, welke zowel ’s nachts als overdag gevaren worden, bereikt de vloot op 16 oktober de haven van Engelands meest oostelijk gelegen punt Lowestoft. Na een korte stop zet de vloot in de middag van 17 oktober zeil richting IJmuiden. Het IJ is rond het middaguur van 19 oktober hét toneel voor een spectaculaire vlootschouw.

De wedstrijd
De schepen zijn te categoriseren als traditionele zeilschepen. De liefde voor de schepen en het behoud van dit gedeelte van het Nederlands varend erfgoed klinkt door in de verhalen van ieder schip. Vele authentieke details zijn behouden. Het is om deze reden buitengewoon bijzonder om een dergelijke vloot van 20 schepen met een totale lengte van meer dan 0,8 kilometer op zee te laten strijden in één race. Het enthousiasme onder schippers en bemanningsleden is dan ook groot. 400 jaar na de geboorte van Michiel de Ruyter strijden Nederlands best bewaarde schepen voor de YP-bokaal.

Dankzij nautische hulpmiddelen als het volgsysteem van fabrikant Stentec kan de organisatie de wedstrijd nu nog nauwkeuriger monitoren. Elk schip is uitgerust met een GPS-tracker, die gegevens over de koers, snelheid en positie registreert. Niet alleen draagt deze informatie bij aan de professionalisering van de race, ook kunnen belangstellenden en thuisblijvers de manoeuvres van de afzonderlijke schepen nauwgezet
volgen via rotcyp.nl

Voor meer informatie over de ROTC YP
e: pryp@rotcyp.nl
i: www.rotcyp.nl

Reageer

Uw emailadres wordt nooit gepubliceerd. Verplichte velden zijn aangegeven *
*
*