ZEILEN, BOATING,BOOT,BOTEN,MOTORBOTEN,ZEILBOTEN,ZEILJACHTEN,JACHTBEMIDDELING,RUBBERBOOT,WATERSPORT, JACHTHAVENS, zeilreis
Alle Nederlandstalige sites over watersport, boten, sloepen, zeilen en varen met motorboten
 
Start | Nieuw | Ontdekt | Site toevoegen | Premium Site toevoegen | U en Nauticlink | Adverteren  
Skip to content



Watersport Nieuwsdienst

  • Logblog
    • Averij van de Toekomst: ‘Printplaatje Stuk, Boot Verloren’
    • Van de ene verbazing in de andere gevallen
    • Een net met fijne mazen vist niet altijd beter
    • Je bent jong, en je kunt wat…
    • Gok Op Een Goede Toekomst
    • Laura Dekker is geen bedreiging maar een kans
    • Je Boot of je Polis!
    • De praktijk van ‘schietoefeningen uit vliegtuigen’ op kaart 1811
    • Van die zogenaamd handige jongens
    • Niks mis met mensen met een boot in de haven
    • Wanneer er in de software één regeltje code mist…
    • Wie kan van ons watersportland nu eens een zeilnatie maken?
    • In de haven wil je geen fluisterstille generatoren horen
    • Oude Zeilvaart Rijp Voor Nieuwe Marketing
    • Shelley’s Stille Zuidzee Droom
    • Saneren die olympische klassen, leve het oceaanzeilen!
    • Hoera, de Kustwacht Meet met Twee Maten!
    • De Prijs van de Medaille Rijst de Pan uit
    • Frankrijk, Het Andere Land Van De Watersport
    • Marina Manoeuvres En De Lijn-Weigeraar
    • Blauwe Vlag Als Beloning
    • De Elektro-Groene Hype Verwarring
    • Dat kan beter!
    • Ja, d’r zit nu echt muziek in!
    • Tegen de stroom in dromen, denken en doen
    • 1 april Bug Brug
    • Nieuw jaar, nieuw klimaat!
    • Taalproblemen rond de Friese Meren
    • Overboord met al die klassen!
    • Robert Rosen Jacobson is een held
    • Hé, zeg eens ‘nee‘!
    • Goeiedag… een watersport-arm!
    • Zeker, Zonder Kraan en Zonnetje Schieten
    • Nieuwe Rage: Kindvertrekkers
    • Dumpen of Slopen
    • Familie De Vries: van roeiboot tot Feadship
    • Kopje-onder Politiek
    • HISWA, ANWB en KNWV verstrikt in Blauwfonds-fuik
    • Press Any Key To Continue…‘
    • Spelletjes op Zee
    • Crisis! Carl…
    • De Verliespolis Boot
    • Paarse Vaarbewijs Krokodil
    • Lopend Onderhoud
    • Zorg en Zooi
    • Beurs Boven Beurs
    • Rekening Varen
    • Watersport-dynastie van 60 miljard…
    • En… nog ‘n beetje perspectief?
    • Ach, val droog…!
    • Zielige Zeiler
    • Op is op
    • Miscommunicatie
    • Echt niet te volgen
    • Hard varen is snel asociaal
    • Internet zet de watersportbranche op z’n kop
    • De nieuwe sloepvaarder moet nog integreren
    • Antifouling regels vallen niet te begrijpen
    • De kleine lettertjes na de storm
    • De stilte voor de versnippering
    • De Partij voor de Boten
    • De sores van een charterpaar
    • Beurs perikelen
    • HISWA-vereniging leunt graag op de overheid
    • Het risico van het vak
    • HISWA bezoekers aantallen liegen niet
    • Waar ligt de grens?
  • Harsonic

    Je Boot of je Polis!

    Zo’n maand geleden ontving Nauticlink een alarmerend persbericht van Sijmen V. van IvRM Communicatie. De kop van het bericht luidde ‘Consumenten te laks met diefstalpreventie boten. Afgelopen jaar 46% meer boten gestolen’. Dat is me nogal wat, denk je dan. Volgde een verhandeling waarin ‘het Watersportverbond feiten ontleent aan de rapportage Criminaliteit in de recreatievaart 2010′ van het KLPD. Het blijft in het mailtje echter onduidelijk namens welke instantie Sijmen V. het bericht nu eigenlijk heeft gestuurd.

    Conclusie was, dat het droevig is gesteld met de diefstalpreventie en het verhaal besloot met een aantal tips, waaronder die van ‘het door de verzekeraar goedgekeurde slot’. Die extra eis in het persbericht maakte me achterdochtig. En helemaal het ‘humoristische’ internetadres ligtmijnbooternog.nl voor meer informatie. Bovendien was het bericht ook nog knullig verstuurd met een zichtbare verzendlijst van meer dan honderd media-adressen. Dan wil je weten hoe het zit. Ik kon Robbert Baggers bij het Watersportverbond contacten of op de website kijken. U raadt het: inderdaad eerst maar even de website bekeken.

    Op ligtmijnbooternog.nl kreeg ik een professionele ‘infographic’ te zien. Op het eerste blad viel mij direct op, dat ik mij als zeilbootbezitter eigenlijk helemaal niet zo druk hoefde te maken getuige de verdeling van de diefstallen over de boten (motorboten 35%, rubberboten 29%, roeiboten 16%, sloepen 10% en ‘overige’ 10%), maar op blad acht staat opeens weer wel dat de zeilboot groot risico loopt. Verder wordt ‘voor 2011 weer een sterke groei verwacht’. Bedoeld wordt de groei van het aantal diefstallen. Het stond er bijna hoopvol. En hé, op blad negen staan de werkelijke afzenders: verkopers van verzekeringen (‘Doe het nu met 10% korting’) en sloten (‘met gratis mobiel walanker’) Delta Lloyd en Baggers Assurantiën.

    Die laatste hoeven we dus niet meer te bellen. En die eerste stond ook al op de eerste pagina, samen met het Watersportverbond en het logo van het Korps Landelijke Politiediensten. De hele opzet geeft een twijfelachtig gevoel. Er wringt hier iets. De Vaarkrant plaatste het bericht volledig. En zo verandert de moderne verkoopbrief de journalistieke waarheid. Want zelfs al zouden de gegevens in basis waar zijn, dan nog wil je voorkomen persberichten te publiceren, die wel ogen als persberichten, maar van a tot z geredigeerd zijn om mensen een product te laten kopen.

    Met een persbericht, dat recht op de man af iets heeft te verkopen, is absoluut niets mis. Iedereen herkent het als zodanig. Maar ‘persberichten’ met een manipulatief karakter, verborgen verkoopdoelstellingen en zonder heldere afzender, geven mij een ongemakkelijk gevoel. ‘Hoe verkopen we meer polissen en sloten’, lag ten grondslag aan bovenstaand bericht. En niet de informatie.

    Lezers sneaky in een fuik jagen, die uitkomt bij een kassa, is een commercieel trucje, maar geen journalistieke activiteit. Wie er stilletjes toch in slaagt met deze opzet de publiciteit te halen, heeft eigenlijk ook de journalist bedot. Of de uitgever. Dat de bedenkers van de actie geen hoge pet op hebben van hun doelgroep, getuigt wel het gebruik van het politielogo om de inhoud van hun bericht een ‘betrouwbaarder’ of ‘dwingender’ karakter te geven.

    Het is allemaal het gevolg van letterlijk al te ‘communicerende belangen’. Ik zie ze al vergaderen: het Watersportverbond, hoofdsponsor Delta Lloyd en zijn afgevaardigde Baggers, misschien de Politie (maar “waarschijnlijk kun je dat logo wel ongevraagd gebruiken”) en natuurlijk Sijmen V. van het creatieve bureau IvRM Communicatie. Die stuurde trouwens later nog een rectificatie dat, Robbert Baggers niet de ‘woordvoerder’ van het Watersportverbond is, zoals in het persbericht stond, maar de ‘verzekeringsspecialist’. Ziet u wel, die brief klopte niet.

    Met vriendelijke groet,

    Bert Kuijpers,
    schipper van Nauticlink

    Gepubliceerd door schipper op maandag, 24 oktober 2011, om 21:34. Bookmark de vaste link. Volg reacties via RSS feed. Trackbacks zijn niet mogelijk, maar u kunt reageren.

    3 Reacties

    1. Henri Houben heeft geschreven:

      Het is maar goed dat er iemand is die onze belangen in de gaten houdt.

      dinsdag oktober 25, 2011 om 21:05 | Vaste link
    2. F.Franssen heeft geschreven:

      Gelukkig zijn wij jachtbezitters niet helemaal achterlijk. Een slot heeft niets te zoeken op een schip.
      Wel andere voorzorgen waardoor mijn schip in elk geval nooooit
      gestolen kan worden.
      F.franssen

      donderdag oktober 27, 2011 om 15:36 | Vaste link
    3. Berend heeft geschreven:

      Hier kijken we zo langzamerhand toch wel doorheen niet? Immers, dit soort berichten verschijnt elk (voor)jaar. En afhankelijk van de afzender die van het oorspronkelijk persbericht gebruik maakt, wordt het accent gelegd op de noodzaak van alarmsystemen, sloten, verzekeringen of combinaties daarvan.

      Neemt niet weg dat diefstal van vaartuigen inderdaad al jaren een bron van zorg is voor politie en verzekeraars. Met name datgene wat betrekkelijk mobiel is of in de kofferbak past heeft de bijzondere aandacht van het gilde. Dus alles op een trailer, opblaasbare boten en buitenboordmotoren. Zeiljachten worden gelukkig in mindere mate gestolen, maar die kennen weer zo hun eigen problemen als het om verzekeren gaat…

      Dus mag je de watersporter er op wijzen? Vind ik wel. Op een ‘sneaky’ manier? Liever niet natuurlijk. Echter een journalist die zijn werk naar behoren doet en niet zijn blad of website hoeft te vullen, prikt er zo doorheen.

      Dus Bert, chapeau! Hadden we er maar meer zoals jij.

      donderdag november 3, 2011 om 23:28 | Vaste link

    Reageer

    Uw emailadres wordt nooit gepubliceerd. Verplichte velden zijn aangegeven *
    *
    *
    ‹ De praktijk van ‘schietoefeningen uit vliegtuigen’ op kaart 1811
    Laura Dekker is geen bedreiging maar een kans ›
     Nauticlink's gratis nieuwsbrief volgen? Aanmelden Afmelden | Contact | Adverteren | Privacy    

    WordPress