We staren naar 2008, als naar een gecrashde computer. Vol ongeloof. Gisteren deed-ie het nog. Foutmeldingen namens het systeem blijven over ‘t scherm scrollen. Help, wie krijgt onze economie weer op gang?
‘t Lijkt voor de watersport nog wel goed getimed, die economische crisis zo in ‘t slappe winterseizoen. Maar hoe, wanneer, en in welke mate gaan we ‘m nu écht hard voelen? Wat, is het bij u al zover? Een schrale troost: ook ‘eerder behaalde verliezen bieden geen garantie voor de toekomst’! We zetten met z’n allen de tering gewoon weer wat meer naar de nering. Worden we vanzelf wat creatiever in de uitvoering. Wij gaan sowieso gewoon door. Maakt niet uit hoe. ‘Press Any Key To Continue…‘ is na de escape-button toch de enige weg.
Gewoon doorgaan. Net als vertrekker Edo Ankum. Zelfs bij thuiskomst na vijf jaar varen. Hij ontwikkelt zijn eigen ‘short key’. Misschien kent u hem trouwens wel van de mooie vertrekkersreportages in het blad ‘Zeilen’. Met de OVNI ‘Sally Light Foot’ maakten Edo, zijn vrouw Joanne, en hun twee jonge kinderen tussen 2002 en 2007 een tocht door de Middellandse Zee, de Zwarte Zee en de Rode Zee. Daarna zakten ze de Oostafrikaanse kust af naar Kaapstad.
Dankzij wat geluk bleven zeerovers op afstand, en gaf de Indische Oceaan deze stoere ‘happy family’ ruimschoots de tijd te mijmeren over bestaan en bezit. Ze kwamen ‘levensgenieters’ tegen die “hun jacht voor tenminste een half jaar op de wal parkeerden om naar huis, kleinkinderen en zakelijke beslommeringen terug te keren. Anderen waren uit hun jacht gegroeid, maar durfden geen groter schip aan door fysieke of financiële beperkingen.” Verder kon Edo vaststellen “dat velen het sociale isolement, waarin je nu eenmaal terecht komt tijdens het reizen door afgelegen streken, als één van de belangrijkste bezwaren zagen…” En zo ontwikkelde hij een plan, dat al deze ellende (..) zou moeten oplossen. In plaats van zijn dromen over boord te zetten, pakte hij de zaken bij thuiskomst anti-cyclisch aan. Een punt achter het avontuur? Zich conformeren? Wel nee, gewoon doorgaan! Nog groter, en nog verder. Hoe? ‘Press Any Key To Continue…‘
Edo bedacht ‘Long Tall Sally‘, een project om een zeilend expeditieschip van 33 meter in de vaart te brengen. “Een ‘no nonsense go anywhere’ zeilschip dat met een vaste vierkoppige bemanning en twaalf passagiers, is te zeilen naar zeer afgelegen onontgonnen gebieden…” Er moet eventueel ook nog wetenschappelijk onderzoek op kunnen plaatsvinden. Basisgedachte is dat een groep mensen tijd, geld en enthousiasme willen bundelen om dit plan samen te realiseren. Krijg je dat voor elkaar, dan hoef je de rest alleen nog maar te organiseren en kun je nog in 2009 beginnen met de bouw van ‘Long Tall Sally’. U kunt nog instappen.
Buitengewone omstandigheden kunnen ons in 2009 misschien ook dwingen de eigen gedachten ‘out of the box’ te laten springen. Krijgen u en ik mooi de kans de bakens te verzetten à la ‘Long Tall Sally‘. ‘Press Any Key To Continue…‘ is dan in alle gevallen een handig automatisme om de zaak in beweging te houden of te krijgen. En mocht er, welke toets u ook aanslaat, toch nog niets gebeuren: reset dan keihard uw hele nautische systeem voor een complete herstart. Kies doordacht de nieuwe configuratie van uw wensen- en eisenpakket, en u logt weer in als een zonnetje. Zelfs in 2009, het jaar van de waarheid. We zijn er op voorbereid. ‘Press Any Key To Continue…‘ Prettige dagen.
Met vriendelijke groet,
Bert Kuijpers,
schipper van Nauticlink

Reageer