Langweer – Na afloop van het skûtsjesilen in Langweer is donderdagmiddag een jongetje van nog geen één jaar te water geraakt op de Langweerderwielen in het Friese Langweer. Door het direct ingrijpen van omstanders werd het kindje snel uit het water gehaald.
Een arts, die toevallig aanwezig was op één van de nabij gelegen boten, verleende eerste hulp. Het slachtoffertje werd met een traumahelikopter overgevlogen naar het UMCG in Groningen.
Vanwege het Skûtsjesilen was het druk op het water in en rondom Langweer. De waterpolitie van het KLPD hield samen met provinciale waterstaat en de politie Fryslân toezicht op en rondom het water. Nadat het Skûtsjesilen was afgelopen gingen de skûtsjes terug naar hun volgschepen met daarop familie en aanhang. Zo ook het skûtsje van Bolsward. (BlikopNieuws)