Informatie voor de watersporter

De echte Sneekweek beleef je op ’t Starteiland

Sneek – Muziekpleinen, meer dan vijftien kroegen en tien dagen feest. Je zou bijna vergeten dat de 83e Sneekweek niet draait om de drukte in de binnenstad, maar vooral om de mensen op het Sneekermeer. De ‘echte’ Sneekweek beleef je op het Starteiland.

Het Kolmeers-land, in de volksmond het Starteiland genoemd, is al 99 jaar de thuishaven van de Koninklijke Watersportvereniging Sneek. Sinds 1919 wordt de plek gebruikt als controlecentrum bij zeilwedstrijden op de Snitser Mar. En dus ook bij de Sneekweek, sinds 1935 een begrip in Fryslân en inmiddels in Nederland en daarbuiten. Het is het grootste Europese zeilevenement op binnenwater en daar zijn ze trots op in Sneek.

Ieder jaar, vanaf de eerste vrijdag in augustus, stromen de mensen in groten getale af naar Offingawier, op zo’n zeven kilometer afstand van het centrum van Sneek. Ver van het kabaal van de kermis, de gezelligheid op de Marktstraat en lucht van opgedroogd bier op het Schaapmarktplein. Het eiland is te bereiken per boot, maar die luxe is niet voor iedereen weggelegd. Dus begint een dagje Starteiland voor mensen die op de fiets, in de auto of per bus reizen bij het kassahokje voor de pont. En op een dag als die van gisteren, staat er een rij van tientallen meters in lengte voor de kade. (Friesch Dagblad)

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Ontvang wekelijks ons watersportnieuws-overzicht