De laatste tijd zie je steeds meer boten van High Density Poly-Ethyleen, kortweg HDPE en dat is ook het materiaal waar de Seastorm 17 van is gemaakt. Dit materiaal is vrijwel onverwoestbaar, maar kan heel goed gerecycled worden.
De Seastorm 17 is leverbaar in zeven kleuren, van zwart en grijs tot felrood of geel. Niet voor niets gebruiken vooral reddingsdiensten en overheden deze onverwoestbare, fel gekleurde boten. Seastorm is een Noors merk, maar de boten zijn ontworpen door het fameuze Mannerfelt Design uit Zweden. En de rompen komen uit Estland, een modern land met een lange maritieme traditie in de jachtbouw.

Op YouTube zijn veel video’s te zien waarin mensen proberen een Seastorm kapot te krijgen. Ze varen de boot volgas tegen basaltblokken, trekken deze over zand en rotsen, laten de boot van de trailer stuiteren of bewerken de romp met een hamer. De enige schade is meestal een kras, dat is met een brander en een plamuurmes weg te werken.
Tijdens de test was de motorisering met een 60 pk Suzuki. Deze lichte driecilinder is waarschijnlijk de meest verkochte motor in zijn klasse.

De Seastorm is als snelle speelboot voor volwassenen, maar is ook goed als familie tender of als hengelsportboot te gebruiken.
Lees de uitgebreide test van de Seastorm 17 met Suzuki DF60 op boottesten.nl.

Boottesten.nl is een website van Laurens Koster en Epco Ongering