Informatie voor de watersporter

Nederlander Simeon Tienpont nu middelpunt nieuw trammelant America’s Cup 2013

San Diego (VS) – Opnieuw trammelant rond een Nederlander tijdens de 2013 America’s Cup, waarin al eerder onze landgenoot Dirk de Ridder was beschuldigd en gestraft vanwege een vermoede manipulatie van een catamaran in een voorronde. Dit keer betreft het de Nederlander Simeon Tienpont, destijds getuige in het De Ridder proces maar nooit verdachte geweest.

Zijn voormalig teamlid Matt Mitchell (43) beschuldigt hem er nu van gelogen te hebben tijdens de hoorzitting van het toenmalige onderzoek. De Nieuw-Zeelander, zelf sinds 8 januari vrij van z’n schorsing heeft de wereldzeilorganisatie ISAF gevraagd een nieuw onderzoek te doen naar het gedrag van Tienpont.

Tienpont is inmiddels actief bij het Italiaanse Amerca’s Cup-syndicaat Luna Rossa en is niet beschikbaar voor commentaar. Mitchell repareert nu boten in Nieuw-Zeeland, heeft geen nieuw team en een claim lopen van $68,000 advocaatkosten tegen zijn vroegere werkgever Oracle Team USA. (Nauticlink, BeaumontEnterprise.com)

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Ontvang wekelijks ons watersportnieuws-overzicht